Шарат Джойс про практику йоги, що базується на власному досвіді, а не на цілях

Встановлення цілей в особистому житті та у практиці йоги не завжди дає хороші плоди. Нижче показано, як змінивши наші традиційні уявлення, можна досягти кращих результатів, докладаючи при цьому менше зусиль.

Багато людей вірять, що показником успіху є те, скільки грошей ти заробив, або що ти зміг надбати для себе та своєї сім’ї. Люди думають: «якщо я зроблю це, то отримаю те“, під “тим” маючи на увазі «я розбагатію» або одержу якусь іншу винагороду. Така винагорода стає ціллю, котру потрібно досягти протягом певного часу.

Тепер уяви, що ти уже досягнув щастя і благополуччя, але раптом із тобою трапляється щось жахливе, в результаті чого ти втрачаєш усе. Яким буде твій стан, якщо твій успіх та гроші раптово зникнуть? Ти ж присвятив досягненню цієї мети увесь свій час. У тебе буде нервовий зрив. Ти впадеш у депресію. Це – трагедія. Як зберегти самовладання у подібній ситуації?

Йога є іншою. У йозі усе побудоване на власному досвіді. Як досвід неможливо спланувати, так і неможливо спланувати йогу. Йоги не ставлять перед собою цілей. Навпаки, ті, хто практикують йогу, перебувають у стані блаженства, бо вони ні до чого не прив’язані. Коли ти стаєш на шлях йоги, то усе змінюється. Ти приходиш в йогу не заради успіху. Ти практикуєш її, щоб осягнути вищу свідомість, що існує всередині себе. Осягнути те, що дозволить тобі насолоджуватись кожним днем твого життя. Через свою любов до духовності, йоги є вільними. Духовність не має жодних цілей. Для того щоб прийшла любов, щоб прийшов досвід, потрібен час. Ці речі трапляються поетапно, так як і практика йоги.

За останні 25 років Інститут Аштанга Йоги К. Паттабхі Джойса розвивався повільно. Спочатку це була школа, потім вона перетворилась на інститут. Я отримував знання про йогу від свого діда, але мені також доводилось багато самостійно вчитись. Гуруджі був поруч, але щоб інститут продовжував розвиватись, мені потрібно було організовувати багато речей самому. Інститут, яким ми його бачимо сьогодні, не був створений завдяки розуму лише однієї людини. Мої дії не були спрямовані на те, щоб особисто збагатитись. Усі мої рішення були керовані тим, як найкраще передати це знання. Ось які думки були у мене. Я просто набував досвіді і продовжував працювати. Я не планував нічого, у мене не було прагнення стати популярним. Ось чому усе пішло так добре.

Сьогодні ми є міжнародною організацією. Якби я керувався іншими думками, то уже давно б залишив цей інститут і створив свій власний світ, своє власне королівство. Але у мене не було такої мети. Я просто хотів, щоб ця парампара мала продовження. Саме тому інститут став одним з найбільших у світі йоги.

Оскільки я очолюю інститут, багато студентів думають, що я можу поступати, як захочу. Насправді ж, справа не у мені чи у моєму баченні традиції. Мова йде про навчання. Про пошук. Ти повинен перебувати у стані пошуку. Якщо ти не шукаєш, то тобі ця практика не буде до вподоби. Тобі не сподобається цей метод.

Багато людей питають: “Що таке Аштанга йога?”, а потім кажуть: “А-а, це восьмиступенева йога”. Але вони не до кінця розуміють, що значить кожен ступінь. Вони не знають, як досягається кожен із восьми ступенів. Вони просто ставлять перед собою певні цілі, як, наприклад, “хочу мати 100 учнів”. Якщо у людини є ціль чи план, то це одразу стає пріоритетом для неї. І її пріоритетом у даному випадку буде мати якомога більшу кількість учнів.

Прагнення популярності і побудова особистих цілей – ось, що приводить учнів до поразки. Щойно вони стають популярними, як одразу ж починають регресувати. Вчителі йоги починають запитувати себе: “Скільки у мене є учнів?”, “Скільки лайків у мене є?”, “Якої кількості учнів мені потрібно досягти?” З часом такі люди втрачають відчуття реальності. Усе буде йти дуже добре, але в певний момент стане важко. Я можу зайти в Інтернет і одразу підвищити свою популярність, але я не хочу це зробити. Адже тоді перестану бути справжнім. Разом із популярністю будуть втрачені базові принципи йоги. Буде втрачена сама йога, якщо стати популярним буде твоєю ціллю.

Джерело: http://www.sonima.com/yoga/yoga-goals/

Переклад: Роман Юринц

Leave a Reply

Your email address will not be published.