Шарат Джойс про те, як важливо мати вчителя

Березень 21, 2017

Правдивий Гуру може допомогти знайти свій власний духовний шлях, як у вашій практиці йоги і у вашому повсякденному житті.

Проводячи навчання у Майсорі протягом шести місяців, я контактую з  близько 2000 учнями. На виїзних семінарах я зустрічаю у два рази більше людей зі всього світу. Приходять не тільки досвідчені учні. Приходять багато новачків, котрі до цього ніколи не практикували йогу. Я виправляю їх асани і допомагаю їм закласти фундамент у практиці. Я заохочую їх почати практикувати йогу. Йога – це не просто дві години практики в день на вашому килимку. Це те, як ви живете, як поводитесь у повсякденному житті. Аштанга йога – це спосіб життя. Без стабільного каркасу та фундаменту споруда не буде стійкою.

У йозі дуже важливо мати гуру, котрий б скеровував вас. Це схоже на те, як дитина вчиться ходити. Спершу дитину підбадьорюють зробити крок вперед. Якщо вона падає, завжди є хтось поруч, хто допоможе їй піднятись на ноги. З часом, коли дитина уже навчиться ходити, цей процес стає її другою натурою, і вона уже більше не відчуває потреби у підтримці. Так само і в йозі – спершу ми потребуємо підбадьорення і натхнення, щоб зробити перші кроки. Досвідчені учні надихають новачків, коли вони практикують разом. Згодом, на вищих рівнях йоги, потреба у підтримці зникає. Практика, як і ходьба, стає для вас чимось звичайним.

Йога садхана, з іншого боку, є індивідуальною роботою. Тільки через власні зусилля, навчання і розуміння ви можете просуватись у духовному розвитку. Однак, вам потрібен хтось, хто б був для вас орієнтиром. Гуру дає учням ширші знання про йогу. Адже люди хочуть знати усе, чого вони не знають. Прагнуть знати, що таке йога? Що таке духовність? Яка суть цього? Для чого робити це? Ми всі прагнемо зрозуміти, у чому сенс нашого життя? У чому сенс духовності? Що зробити, щоб жити краще на цьому світі у відведений нам час?

Потрібно навчитись занурюватись глибше всередину себе, у практику. Не слід затримуватись на рівні людей, котрі просто говорять про асани і намагаються пояснити, як виконувати стійку на руках, а як – прогин назад. Це знання є дуже обмеженим, і у ньому немає особливої потреби. Що є дійсно важливим, так це те, як підготувати себе для одержання знання вищого рівня. У цьому і полягає практика йоги. Йога – це просте поняття, таке ж як свідомість або вища свідомість. Водночас, йога є і інструментом. Гуру дає учеві інструмент, показує, як користуватись ним, щоб відкрити ту яскраву легкість, що зветься “нана”. Асани – це лише частина цього. Слід збиратись, практикувати і разом рухатись у цьому напрямку. Але якщо учні не вміють користуватись інструментами, це може закінчитись катастрофою.

Знання можна отримати тільки від гуру, тобто вашого учителя. Багато хто публікує на YouTube навчальні йога-відео, але в них немає особистого контакту. Люди люблять копіювати один одного. Наприклад, багато хто хоче написати книгу. Для цього вони копіюють уривки з інших книг і вставляють у свою. Лише копіюють і вставляють – більш нічого. Люди проживають життя, “копіюючи” інших. Але це не є їхнім власним досвідом. Люди “копіюють” життя когось іншого, хто гарно виглядає чи красиво говорить, і “вставляють” у своє життя. Вони вивчають асани по відео, але не застосовують на практиці вчення свого гуру та не відчувають із ним енергетичного зв’язку. Їм бракує досвіду реального життя. Якщо між вами і вашим гуру не встановлений енергетичний контакт, то значить, що між вами немає зв’язку. Тому багато інформації буде втрачено. Багато речей залишаться для вас незрозумілими. Ви не зможете відчути, що таке справжня йога.

На виїзних семінарах я намагаюсь показати своїм учням, що є справжньою практикою, у той спосіб, який я знаю. Я подаю цю інформацію по-своєму. Це важливо робити, навіть якщо це підштовхне всього лиш декількох людей розпочати практику йоги і дасть їм про неї  правильне уявлення. Сподіваюсь, що кожен зможе зрозуміти для себе, що таке справжня йога.

Джерело: http://www.sonima.com/yoga/yoga-guru/

Переклад: Роман Юринц https://www.facebook.com/ryurynts

Leave a Reply

Your email address will not be published.