S. JoisНижче поданий уривок із конференції Шарата Джойса, яка відбулась у Майсорі, 07.11.2015.

“Для чого ми практикуємо Аштанга йогу? Аштанга означає 8 ступенів: яма, ніяма, асана, пранаяма, прат’яхара, дхарана, дх’яна, самадхі. Чому нам потрібно практикувати їх? Відповідь – щоб звільнити тіло та розум від усього бруду, що накопичився там. Стан нашого розуму є дуже важливим. Практикуючи йогу, зокрема Аштанга йогу, ми очищаємо тіло, нервову систему та розум. Одночасно з практикою зростатиме рівень наших духовних знань. Наш розум постійно відволікається на багато різних речей. Хтось зайняв наше місце – ми починаємо сердитись. Хтось намагається з нами заговорити, а ми робимо вигляд, що не помічаємо.

Окрім асан, потрібно постійно практикувати фундаментальні принципи йоги. Що є основою, фундаментом йоги? Відповідь – бути хорошою людиною, тобто дотримуватись принципів яма: ахімса, сат’я, астея, брахмачар’я. Дуже важливо завжди дотримуватись цих принципів. Розуміння суті йоги не залежить від кількості асан, які ви можете виконати, тому непотрібно “прив’язуватись” до асан.

Ви не можете сказати: “Хочу практикувати лише асани!” Розмістившись на килимку і виконуючи асани, але без дотримання принципів ями і ніями, ви не практикуватимете йогу. Це буде звичайним виконанням фізичних вправ на зразок відвідування спортзалу, піднімання вантажів чи аеробіки. Цілісна ж практика йоги почнеться, коли ми включимо її ключові елементи – ями і ніями – у своє життя і вкорінимо їх всередині себе. Слід постійно працювати і прогресувати у цьому напрямку.

Щойно ви почнете дотримуватись фундаментальних принципів, бруд, що знаходиться у вашому розумі, почне поступово зникати. Разом з чистим розумом ви досягнете більшої ясності у житті. І це не залежатиме від того, скільки часу ви практикуєте асани. Мені доводилось зустрічати людей, котрі займаються асанами 30 років, але так і не досягли розуміння фундаментальних принципів. Без їх розуміння ви не зможете повноцінно прогресувати у своїй практиці. Духовне знання проростає всередині вас поступово.

Практикуючи асани, слід приділяти багато уваги дотриманню принципів ями і ніями. Традиція Аштанга йоги включає 8 ступенів. Перші чотири ступені – яма, ніяма, асана, пранаяма – зовнішні практики, котрі є основою, якої ми повинні дотримуватись. Без даного фундаменту неможливо перейти на наступні, духовні рівні. Внаслідок практики розум заспокоюється і стає стабільним. Інакше буде завжди хотітись піти і з кимось посперечатись або побитись, навіть якщо це буде партнер чи друг. На вулицях можна побачити багато таких людей з напруженим виразом обличчя. Ціль практики – досягти ясності всередині нас”.

(Джерело: http://yoga-shala.ru/blog/yoga-articles/tekst-konferencii-sharata-dzhojsa-v-majsore-data-07-11-2015/

Leave a Reply

Your email address will not be published.