Олена Наассан

Authorized Teacher of Ashtanga Yoga
Олена Наассан

 

Олена Наассан народилась і виросла у Львові. Навчалась у Львівському медучилищі, що на вул. Дорошенка, після закінчення працювала в кабінеті масажу та рефлексотерапії Львівської “обкомівської” лікарні.

Із ентузіастами-однодумцями розпочала займатись йогою на початку 80-х років по переписаній від руки книзі Індри Деві. Паралельно цікавилась різноманітними системами оздоровлення та по крихтах збирала інформацію про йогу з копій англомовних книг, які знаходила на виставках присвячених дружбі з Індією.

У 90-х роках у Москві самостійно тренувалась по одній із перших російськомовних книг, виданих у Радянському Союзі, – «Початки Хатха Йоги» Т. Е. Васильєва.

Наприкінці 90-х почала займатись Йогою Айєнгара та іншими м’якими стилями під керівництвом Євгенії Таманової.

З 2000 року приймала участь у семінарах Андрія Сідерського і Едуарда Жарука.

З 2001 року регулярно відвідувала заняття і семінари Дениса Заєнчковського, Ольги Буланової та Михайла Константинова із Аштанги Йога Центру (м.Москва).

З 2004 року прийняла посвяту (дікшу) у Свамі Шанкарананда Ананда Гірі в м. Рішікеш в традицію крійя-йоги лінії Лахірі Махасая.

olena_naassan_rishikesh
Ріка Ганг, Індія.

У 2005 році одержала міжнародний диплом Європейської Асоціації Йоги. 

olena_naassan_konstantinov
Фото із статті у Yoga Journal про викладачів Аштанга Йоги, 2009 рік.

у цьому ж році з відзнакою закінчила Курси викладачів йоги (основний рівень) в Аштанга Йога Центрі (м. Москва) і розпочала там викладати.

З 2006 по 2010 викладала також у World Class Romanov (www.worldclass.ru).

У 2007 році була учасницею семінарів Dr. Madhavan Munusamy (Sivananda yoga) і Dr. Jitendra Das (Patanjali International Yoga Foundation), Reinhard Gammenthaler (Швейцарія), також проходила навчання у Bal Mukund Singh у Делi. 

olena_naassan_noname
Джатендра Дас, семінар на конвенції Інтерспорт у Москві, 2008 рік.

У 2007 і 2009 роках була презентером з Аштанга Йоги на міжнародних конвенціях World Class.

olena_naassan_konferenc_ashtanga
Презентація Аштанга йоги на Міжнародній конвенції World Class. 2009 р.

olena_naassan_ajengar
На семінарі Айєнгара у Москві в рамках конференції організованної Yoga Journal, 2009 рік.

У квітні  2009 року приймала участь у семінарах B.K.S. Iyengar, що проходили у Москві у рамках Yoga Journal Conference.

З 2002 року практикує Традиційну Аштангу Йогу:

 • почала займатися Аштанга йогою у 2002 році у Михайла Константинова і Леоніда Ланіна у Московському Аштанга Йога Центрі; 
 • розпочала навчання у Аштанга Йога Інституті (http://kpjayi.org) в Майсорі ще за життя Shri K. Pattabhi Jois; 

olena_naassan_pattabhi jois

olena_naassan_ppattabhi_jois_02

 • займалась у R. Saraswathi Jois; зараз продовжує навчання під керівництвом R. Sharath Jois. У 2010 році одержала авторизацію на  викладання Аштанга йоги (http://kpjayi.org/teachers-directory/europe/); 
olena_naassan_sharat
Фото зліва: Перший семінар Гуруджі Шарата Джойса у Москві, 2011 рік. Фото посередині: Одержання диплому в Інституті Аштанга Йоги в Майсорі, Індія, 2013 року (авторизацію одержала у 2010 році). Фото справа: З Шаратом Джойсом Майсорі, Індія, 2008 року.

olena_naassan_lakshmi_sh
Фото посередині: з Lakshmish, викладачем санскриту і чантінгу в Аштанга Йога Інституті. Майсор, 2007 рік. Фото справа: в старій Йога шалі, де починав викладати Shri K. Pattabhi Jois.
 • приймала участь у семінарах Dominic Corigliano (США), Gabriella Giubilaro (Італія), Lino Miele (Італія), Petri Räisänen (Фінляндія), відвідувала класи Eddie Stern у Нью-Йорку (США); 

 • 1

  Фото зліва: у йога-шалі Eddie Stern у Нью-Йорку; фото справа: з John Scott

 • регулярно практикує Аштанга Йогу під керівництвом Mark Darby і Joanne Pelletier в м. Монреаль (Канада), займалась організацією їх перших семінарів в Росії;
  З Mark Darby і Joanne Pelletier

olena_naassan_derby_mark

 • закінчила 40-годинний курс для викладачів Аштанга йоги під керівництвом David Swenson;
 • викладала на курсах підготовки інструкторів йоги при Московському Аштанга Йога Центрі. Розробила методичний посібник для тих, хто робить перші кроки в Аштанга Йозі

Олена Наассан – перший і єдиний авторизований викладач в Україні. Займається викладанням та проведенням семінарів в Україні.

Ashtanga Diploma Naassan

На даний час проживає і викладає у Львові.

olena_naassan_ppattabhi_jois