Усе, що вам потрібно знати про заняття у стилі Майсор

 

Асан вас навчає інструктор!

Найбільш розповсюдженим хибним уявленням про заняття у стилі Майсор є те, що на цьому занятті вас не вчать асан, і що вам потрібно самостійно вивчити їх перед тим, як прийти на таке заняття. Насправді ж, це не зовсім так – асан вас навчає інструктор! Якщо ви вперше прийдете на майсор-клас, а інструктор дасть вам аркуш паперу і, відвернувшись, піде геть, ви можете сміло згортати килимок і прямувати до виходу. Такий інструктор не знає, що робить.

Часто можна побачити такі описи майсор-класу, як “під власний рахунок” або “самостійна практика”. Так кажуть тому, що інструктор дає учневі набір асан, які той повинен вивчити і практикувати, в той час як інструктор буде допомагати йому у цьому та коригувати, де потрібно.

 

Практикувати можуть усі… крім, хіба, лінивих
DSC02164

Паттабхі Джойс, батько Аштанга йоги, казав, що будь-хто може практикувати Аштанга йогу, окрім лінивих. Аштанга йога для усіх тілобудов, усіх вікових категорій, усіх рівнів фізичної підготовки та здоров’я. Практику у стилі Майсор підлаштовують під особливості кожного практикуючого. Тому усі, хто має бажання працювати, може практикувати Аштангу.

Вас вчитимуть новим асанам поступово

Спершу інструктор покаже вам декілька асан і буде спостерігати за вашою практикою, щоб зрозуміти, де вас потрібно поправити. Чому?

  • Така традиція.
  • Це охороняє вас від травм. Інструктор розуміє, що кожна поза готує до наступної, а тому не дасть вам нової асани, поки ви не будете до неї ментально та фізично готовими.
  • Це оберігає вас від перенавантаження.
  • Основна увага – на вас і вашому розвитку; тут не “стрижуть усіх під одну гребінку”. Навчаючи асану за асаною, інструктор має змогу віднайти індивідуальний підхід до кожного.

 

Вам потрібно навчитись довіряти вашому інструкторові

DSC02158Оскільки навчання проходить поступово – асана за асаною, то вам потрібно мати довіру до інструктора і зрозуміти, що він турбується про вас у якнайкращий спосіб. Якщо ж ви сумніваєтесь у інструкторі, тоді у вас нічого не вийде. Важливо знайти такого інструктора, котрому ви зможете довіряти, повністю віддаючись процесу навчання.

Вам можуть дати “шпаргалку” з послідовністю асан (для “підглядання”), а можуть і не дати

“Шпаргалка” – це перелік асан Аштанга йоги, який використовується як допомога у запам’ятовуванні.

Протягом довгого часу вам не будуть давати повної послідовності асан

Чому? Читайте вище.

На занятті у стилі Майсор присутні люди з різним досвідом практики


Буде нелегко… І це для вашого ж благаDSC02147


Нехай той факт, що ви навчатиметесь поступово – асана за асаною – не вводить вас в оману, що буде легко.. В Аштанга йозі фізична практика є динамічною та швидкоплинною. Сила та гнучкість поєднуються, а тому практика вимагає певних зусиль – як розумових, так і фізичних. Очікуйте, що ви будете пітніти.. Рясно…

Порівнючи себе з іншими, ви позбавляєте себе радості від практики

Аштанга йога – це особиста подорож. І її кінцевий пункт залежить від вас, від вашого унікального тіла і від вашого унікального життєвого досвіду. Порівнючи себе з YouTube, Instagram чи іншими людьми у залі, ви лише завдаватимете собі болю та роздратування. Відпустіть усе.

Аштанга – це він’яса йога… Але спершу вам потрібно добре запам’ятати послідовність асан

Якщо вам потрібно постійно переривати практику, тому що ви погано пам’ятаєте послідовність асан, практика не буде “текти”. Магія Аштанга йоги починається тоді, коли ви міцно засвоїте її і зробити її своєю. Критично важливим є якомога швидше запам’ятати послідовність асан, які вам дасть інструктор, якщо хочете одержати повну користь від практики, і якщо бажаєте досягти прогресу.

Інструктор залишить вас працювати самостійно

Інструктор дасть вам набір асан і, можливо, залишить вас виконували їх наодинці. Це допоможе вам краще їх запам’ятати і виробить у вас відчуття самодостатності.

Жодної води

Нашою ціллю є розігріти тіло, а не охолодити.

Ви можете відчувати біль у тілі пізніше

Навіть якщо ви достатньо треновані або ж вивчали інші стилі йоги раніше, унікальна послідовність асан Аштанги йоги навантажуватиме ваші м’язи у інший спосіб, ніж той, до якого вони звикли, що може спричиняти біль у м’язах.

Вам не обов’язково залишатись до кінця

Для занять у стилі Майсор за традиційною програмою, зазвичай, зал резервується щонайменше на дві години. У випадку великих занять із значною кількістю учнів зал може резервуватись навіть на 3 години і більше. Ці години є “вікном”. Ви можете приходити і покидати заняття в межах цих зарезервованих годин. Але пам’ятайте, що заняття закінчується чітко по завершенню зарезервованого часу, а тому вам слід приходити достатньо рано, щоб мати достатньо часу для практики.

Послідовність асан є незмінною

Послідовність асан Аштанга йоги не можна змінювати. Виняток з цього правила можна зробити лише для людей із травмами чи фізичними проблемами, котрі потребують спеціалізованої терапевтичної практики. Послідовність асан Аштанга йоги є фіксованою (незмінною). Це зроблено для того, щоб “звільнити” вашу голову від непотрібних думок. Кінцевою метою Аштанга йоги є звільнення від нав’язаних думок та болю, що виникає внаслідок “прив’язування” вашого щастя до речей, які ви не можете змінити. Послідовність асан ви теж не можете змінити! Тому якщо ви зумієте віднайти радість у виснажливій практиці на килимку, то зможете скористатись цим навиком і поза межами килимка і знайти радість у важких життєвих обставин.

Паттабхі Джойс, батько Аштанга йоги, навчався асан у Крішнамачар’ї, батька сучасної йоги. Паттабхі Джойс кодифікував асани відповідно до знань одержаних від свого учителя. Послідовність асан впливає на наді (енергетичні канали тіла), розум та фізичне тіло і таким чином створює сильну очищену сутність, яка у філософії йоги називається ще діамантовим тілом. Працюючи над створенням такого діамантового тіла, ви готуєте себе до процесу пробудження.

У традиційній практиці музика не використовують

Вам можуть надати підтримку, а можуть і не надати

Хороший інструктор схожий на хорошого батька. Хороший батько скеровує своїх дітей, але водночас дає їм достатньо свободи, щоб вони ставали незалежними  і вчились робили самостійні кроки. Хороший вчитель на заняттях в стилі Майсор діє аналогічно.

(Переклад з англійської. Джерело: http://ashtangapictureproject.com/what-you-need-to-know-about-mysore-style-ashtanga)

Leave a Reply

Your email address will not be published.