Серпень 15, 2016

Нижче подана частина статті, IanGrysakнаписаної Iain Grysak (на фото), котра викликала значний резонанс серед користувачів інтернету. Iain Grysak описує практику у Майсорі та труднощі, з якими довелось стикнутись. Його погляди та висновки, які він зробив, досить цікаві і вартують уваги.  

“Я розглядаю серії Аштанга він’яса йоги як систему тілесних практик, котра докорінно перебудовує тіло та нервову систему. Послідовності асан підібрані дуже розумно, проводячи тіло і нервову систему через тривалий процес глибинної структурної трансформації. Особисто я вважаю, що Аштанга йога – це найефективніша форма роботи з тілом, що є у відкритому доступі в світі сьогодні.

Виконання однієї і тієї ж послідовністі асан кожного дня відправляє тілу і нервовим тканинам послідовні, повторювані сигнали. З часом тіло розпізнає і включає ці рухові шаблони у власну структурну базу. Іншими словами, структура нашого тіла змінюється, щоб бути в змозі прийняти і інтегрувати у себе ці повторювані шаблони руху.   

Будь-який повторювані рухові шаблони змінюють структуру тіла. Якщо ви горбитесь за комп’ютером, за мобільним телефоном або ж за кермом автомобіля протягом усього дня, структура вашого тіла буде змінюватись, щоб відобразити це. Якщо ви носите важкий рюкзак у горах декілька разів на місяць, структура вашого тіла буде змінюватись, щоб відобразити це. Якщо ви живете разом з членами сім’ї, що жорстоко поводяться з вами, що змушує вас постійно відчувати страх або сором, тоді структура вашого тіла зрештою зміниться, щоб відобразити це.

У випадку з практикою Аштанга йоги, унікальною особливістю системи є те, що нові рухи, котрі ми вчимо і повторюємо з дня в день, послідовно накладаються на бандхи та глибоке, експансивне дихання. Таким чином рухи організовуються навколо активації внутрішнього “каркасу” структурної тканини. Якщо асани достатньо добре вибудовані і виконуються з усвідомленням, тоді структурні зміни, що відбудуться в результаті цього, приводять в гармонію серединну лінію тіла з гравітаційним полем. В результаті цього багато практиків стають вищими, а їх тіло – стрункішим. Хронічні “зажими”, що виникають внаслідок постійної боротьби із силою земного тяжіння, з часом автоматично зникають, а тіло вирівнюється.

Це справді комплексний процес, який є дуже складним. Кожна асана “працюючи” над окремими частинами вашого тіла, водночас впливає на усе тіло. Також кожна серія Аштанги працює на усе тіло, при чому ефект від виконання усіх асан серії є значно більшим та глибшим за суму ефектів одержаних в результатіі виконання окремої асани.

Якщо розглянути це в світлі систем, то можна говорити про так звані “емерджентні властивості”, що з’являються внаслідок вищого рівня організації, але котрі відсутні у окремо взятих частинах системи. Наприклад, автомобіль має багато “емерджентних” властивостей, котрих не мають його окремі деталі. Ліс має “емерджентні” властивості, котрих немає окремо взяте дерево, тварина чи камінь. Схожим чином, асани Аштанга йоги, якщо їх виконувати у послідовності із залученням він’яс та дихання, мають ефект на структуру тіла, якого неможливо досягнути, практикуючи якусь асан із серії ізольовано.

З цього, на мою думку, логічно випливає, що, оскільки повторювані послідовності асан, які ми виконуємо, мають вплив на усе тіло, то цей процес є дуже складним, і навіть найкращі експерти з анатомії, мабуть, не змогли б повністю його пояснити. Тому, мабуть, нам слід поважати цей складний процес і не ускладнювати його ще більше будь-якими додаваннями. Виконуйте послідовність зранку; потім протягом решти дня дайте тілу можливість інтегрувати введену інформацію перед тим, як повторити цей процес наступного ранку. Повільно, але неухильно тіло змінюється.  Якщо практикувати у такий спосіб, то зміни стають довготривалими”. 

Повна стаття доступна тут: http://spaciousyoga.com/you-stop-there-part-ii-reflections-on-my-second-trip-in-mysore/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published.