Mark Robberds - Certificate

 

“Шановна йога-спільното!

На фото – мій Сертифікат одержаний від KPJAYI (Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute), або AYRI (Ashtanga Yoga Research Institute), як він ще тоді називався. Не впевнений, що ви про це знаєте, але KPJAYI – це єдиний у світі інститут, котрий має право “сертифікувати” викладачів Аштанга йоги у традиції Шрі К. Паттабхі Джойса. Я це пишу тому, що помітив, що багато людей займаються продажем курсів з підготовки викладачів Аштанга йоги необізнаній аудиторії. Я віддав більшу частину з 20 останніх років свого життя цій практиці і традиції. Протягом більше ніж 15 років кожен зароблений мною долар був вкладений у подальшу освіту і навчання у моїх учителів. І я не один такий: я бачив тисячі відданих практиків, які вкладають своє серце і душу у цю практику день за днем, рік за роком.

У жодному разі я не вважаю себе досконалою особистістю, тому не маю права жбурляти камінь першим. Але я відчуваю потребу озвучити власну думку щодо цього питання, оскільки я бачу, що деякі учні приїжджають у Майсор і практикують з Шаратом, а потім повертаються додому і починають відкривати власні курси з підготовки викладачів.

По-перше, дуже багато учнів з багаторічним досвідом, з якими я особисто знайомий, не змогли потрапити у шала цього року, тому що вона була переповненою. Отже, такі люди займають місця інших, справжніх учнів Шарата, а не тих, що приїжджають у Майсор лише, щоб сфотографуватись на фоні шала та пізніше заявляти, що вони викладачі Аштанга йоги.

По-друге, “сертифікуючи” студентів, ви робите посміховисько зі слова “сертифікований”, і ви обманюєте тих учнів, які платять вам за це.

Хоча б дайте цьому якусь іншу назву – Хатха йога, Він’яса йога, Пауер йога, або ж вкажіть, що ви навчаєте філософії Аштанга йоги Патанджалі… Проте не вводьте людей в оману, називаючи ваші заняття підготовкою викладачів Аштанга йоги. Знаю, що у людей є бажання і потреба у поглибленні власних знань. У цьому випадку я б рекомендував таким людям звертатись до вчителів, які навчають протягом 20 і більше років, таких як, наприклад, Річард Фрідман, Тім МІллер, Дена Кінгсберг. Але не звертайтесь до цих опортуністів, котрі роблять бізнес на тренінгах – адже ніхто не може зробити вас викладачем Аштанга йоги за один день. Це вимагає набагато більше часу. Для цього вам потрібно стати учнем спочатку і навчатись безпосередньо у першоджерела або ж у викладачів, що пов’язані з лінією передачі”.

Марк Роббердс
(Джерело: https://www.facebook.com/mrobberds/posts/10153887088776638?pnref=story

 

P.S.: Олена Наассан є авторизованим викладачем Аштанга йоги у традиції Паттабхі Джойса, що підтверджується відповідним дипломом (Authorization Level 1).

Ashtanga Diploma Naassan

Leave a Reply

Your email address will not be published.